Doğum Haritası, bu 3 boyutlu dünyaya gelirken, gezegenler ruhumuza, bedenimize ve hayatımıza eşlik ederken, 12 evi, 12 burcu, 10 gezegeni, sabit yıldızları ve açıları oluşturduğu kombinasyon halidir. Bunun için Doğum haritamız parmak izimiz gibidir; kendimize özeldir. Ruhumuzu, sevgi, iletişim, ahlak ve bereket yapılarımızı, maddi manevi ödüllerimizi ve ödeyeceklerimizi gösteren matematik tabanlı sembollerle okunan bir yapıdır.

Bu dünyaya neden geldik ve doğmayı neden seçtik? Hangi sınavları seçtik? Kaderimiz, aile yapımız, evlilik yapımız nasıl olacak? Kaç çocuğumuz olacak? Kariyerimiz, bereketimiz, kazancımız nasıl olacak? Başımıza gelebilecek kaza, ayrılık ve ölümler hangi döngüde, ne zaman meydana gelecek? Hayata dair sınavlarda nelerle karşılaşabileceğimizi; anne karnından son nefesimize kadar hayat sürecimizi Doğum Haritası belirler.

Neden doğum haritamıza baktırmayı tercih ederiz? Çünkü Tanrı yalan söylemez. Bu dünyada, yaşam sürecimizde ve doğum haritamızda bize eşlik eden gezegenlerin söyledikleri bizzat Tanrı’nın bize fısıldadığı uyarılardır. Yani hayatımızdaki engelleri ve güzellikleri fark ederek hayatta ilerlemek güvenli, huzurlu bir yol tercih etmek içindir.

Her harita güzellik ve kolaylık sunmayabilir. Bu, kişinin sınavları ile alakalıdır. O zaman da kişi, yaşayacağı süreçlere maddi – manevi kendini hazırlayarak, farkındalıklı ve kolay atlatır bu süreçleri. Bunun için de tercih edilir.

Biz astrologlar sizlerin haritası üzerinden öngörülerimizi ve olabilecekleri söyleriz. Lakin, külli iradede hem fikiriz, değişmez yasadır, kaderdir ve mutlaka yaşanır. Bir de Cüzi irade vardır ve kadersel seçimler bu hayattaki seçimlerimizdir. Biz olabilecekleri söyleriz; seçimler size kalır.